info@nanoprotech.cz
+420 778 544 000
PO - PÁ 8:00 - 16:00

FAQ

1. Je Liquid Guard nebezpečný pro dlouhodobý styk s pokožkou? Například pokud aplikuji Liquid Guard na displej telefonu?

Po aplikaci a 6 hodinách schnutí přípravek Liquid Guard prošel náročným dermatologickým testováním a výsledek je “Excelentní”. Ani při dlouhodobém kontaktu pokožku nedráždí. Je ovšem důležité dbát na pokyny při aplikaci. Přípravkem Liquid Guard můžete dezinfikovat předměty i místa, která jsou v každodenním kontaktu s pokožkou.

2. Jak Liquid Guard eliminuje bakterie a jak to, že vydrží tak dlouho na povrchu?

Běžné antimikrobiální produkty obsahují různé rozpouštěcí látky, které se velmi rychle z povrchu zase smyjí a mohou se tak uvolňovat dále do prostoru, kde negativně ovlivňují zdraví lidí i zvířat. Liquid Guard vytváří pevnou vazbu s povrchem díky vrstvě nanočástic, která je velmi mechanicky odolná a vytváří na povrchu ostré “jehličky”, které přitahují buněčné membrány mikrobiálních škůdců a ihned po dotyku je fyzicky propichují a okamžitě ničí. Díky těmto unikátním vlastnostem není třeba povrch nadále ošetřovat jakoukoliv chemií, a tím značně finančně ušetříte a zároveň i ochráníte životní prostředí. 

1

Bez ošetření se na povrchu zachytávají mikrobiální škůdci, kteří se množí, vytváří plísně, zápach, přenášejí se dotykem
a způsobují tak zdravotní rizika.

2

Ochranný roztok Liquid Guard vytváří na povrchu vrstvu ostrých nanočástic, které fyzicky mikroby propichují a aktivně je ničí.

3

Roztok Liquid Guard chrání
a aktivně hubí mikroorganismy na ošetřovaném povrchu až po dobu 1 roku.

3. Jak díky Liquid Guard ušetřím čas a peníze?

Po dobu 1 roku není potřeba kupovat jakoukoli jinou dezinfekci, ani čisticí prostředky. Ošetřený povrch stačí omývat vodou a utěrkou. Díky přípravku Liquid Guard ušetříte čas strávený úklidem a nemalé peníze utracené za spoustu různých dezinfekcí a čističů.

4. Na jakou plochu mi vystačí jedna aplikační sada ubrousků?

Aplikační sada ubrousků je přibližně na 4 m2. Doporučujeme si úklid rozvrhnout po jednotlivých místnostech.

5. Mohu Liquid Guard používat na ruce jako antibakteriální ubrousek?

Ne, ubrousky nejsou uzpůsobeny na dezinfekci pokožky, nelze je tedy používat stejně jako antibakteriální ubrousky na ruce. Přípravek Liquid Guard je určený pouze pro dezinfekci povrchů a materiálů.

6. Jak mám po aplikaci Liquid Guard ošetřený povrch uklízet a čístit?

K běžnému úklidu si vystačíte s obyčejnou vodou a utěrkou. Díky filmu nanočástic mastnota ani vodní kámen neulpívají na povrchu, ošetřený povrch tak omyjete rychle a snadno. Nepoužívejte agresivní chemická čistidla, ta by mohla povrch Liquid Guard narušit.

7. Jsou ubrousky Liquid Guard na jedno použití? Co když chci ošetřit opravdu velkou plochu napřiklad 20 m2 a víc?

Ano, ubrousky jsou na jedno použití. Ihned po otevření je potřeba oba ubrousky použít. Pokud potřebujete dezinfikovat velké plochy, kontaktujte nás prosím a my vám vytvoříme nabídku na míru.

8. Máte nějaké certifikáty, které prokazují funkčnost Liquid Guard?

Ano, veškeré testy prokazující účinnost proti různým virům, bakteriím a dermatologický test byly provedeny v minulém i tomto roce v předních německých laboratořích. Výčet všech certifikací můžete stáhnout zde.

9. Může Liquid Guard poškodit nějaký povrch? Můžu Liquid Guard aplikovat třeba na mobil?

Liquid Guard je z principu neagresivní roztok, nenarušuje ani nepoškozuje žádné materiály a může přijít do styku se sklem, plexisklem, plastem, kovem, lakovaným dřevem, textilním a koženým materiálem, kamenem, keramikou a s mnoha dalšími materiály. Liquid Guard můžete použít i k dlouhodobé dezinfekci svého telefonu, tabletu, klávesnice, klíčů a mnoho dalších předmětů, které každý den používáte.

10. Jak správně aplikovat Liquid Guard?

Přípravek Liquid Guard vždy nanášejte na vyčištěný, suchý a nesavý povrch. Nejprve si vezměte ochranné rukavice. Ubrouskem č. 1 důkladně odmastěte a vyleštěte ošetřovaný povrch. Ubrouskem č. 2 pečlivě vetřete roztok do ošetřovaného povrchu. Viditelné šmouhy odstraňte čistou utěrkou. Nechte roztok zcela zaschnout po dobu 3 – 6 hodin (při pokojové teplotě) a povrchu se během schnutí nedotýkejte. Následnou údržbu provádějte bez použití agresivních čističů.

1. Odmastit

Ubrouskem č.1 důkladně
odmastěte a vyleštěte ošetřovaný povrch do sucha.

2. ošetřit

Ubrouskem č. 2 vetřete roztok do ošetřovaného povrchu, dokud nebude zcela suchý. Viditelné šmouhy odstraňte čistou papírovou utěrkou nebo utěrkou z mikrovlákna.

3. vyčkat

Nechte roztok zcela zaschnout po dobu 3 až 6 hodin (při pokojové teplotě) a povrchu se během této doby nedotýkejte.

4. údržba

Následnou údržbu a čištění provádějte bez použití agresivních chemických látek.

11. Po jaké době bych měl opakovat aplikaci Liquid Guard?

V domácnosti a v místech s menší koncentrací a frekventovaností lidí vydrží jedna aplikace 1 rok. V místech s vysokou koncentrací lidí jako jsou dopravní prostředky, obchodní a kancelářská centra doporučujeme aplikaci opakovat po 6 měsících.

12. Musím po aplikaci Liquid Guard udržovat povrch dalšími chemickými antibakteriálními čističi?

Liquid Guard zajišťuje dlouhodobou dezinfekci a antimikrobiální ochranu, likviduje veškeré viry, bakterie, plísně, řasy i kvasinky ihned po dotyku. Ošetřený povrch stačí čistit pouze vodou a utěrkou, tudíž už nemusíte používat další antibakteriální prostředky.

13. Na co si mám dát pozor při aplikaci?

Při aplikaci vždy noste ochranné rukavice a pečlivě dodržujte veškeré pokyny. V případě zasažení kůže/očí/požití/vdechnutí se řiďte přiloženým návodem (viz otázka č. 10) a bezpečnostními upozorněními.

14. Čím se Liquid Guard liší od běžných dezinfekčních prostředků?

Běžné dezinfekční prostředky si nedokáží vytvořit pevnou vazbu s povrchem a likvidace mikrobiálních škůdců jim tak trvá déle. To může způsobovat uvolňování určitého množství mikrobů do prostoru, kde mají mikroby možnost mutovat a vytvářet si obranyschopnost a kde se zároveň dostávají do kontaktu s lidským či zvířecím organismem. Liquid Guard® je pevný film ostrých nanočástic, které k sobě mikroby přitahuje. Při prvním kontaktu nanočástice propichují buněčnou membránu mikrobů, a tím je okamžitě zabíjí a nedávají jim možnost mutovat (viz obrázek u otázky č. 2).

15. Kde můžu Liquid Guard koupit?

Na našem e-shopu. V případě zájmu o velkoobchodní spolupráci nebo ošetření velké plochy nás prosím kontaktujte přes poptávkový formulář nebo na telefonu či e-mailu.

16. Likviduje Liquid Guard i koronaviry?

Liquid Guard byl testován v několika renomovaných německých institucích na různé druhy virů a bakterií, včetně druhu TGEV-Coronavirus, což je modelový virus pro SARS-CoV, certifikát o testování naleznete zde.

17. Když s Liquid Guard ošetřím podlahu, nebude agresivní vůči domácím zvířatům?

Po potřebných 3-6 hodinách schnutí je ošetřený povrch přípravkem Liquid Guard bezpečný jak pro lidi, tak pro zvířata.

18. Nemohu se o ostrý povrch nanočástic poranit?

Velikost povrchu nanočástic je 150 – 300 nm, pro srovnání velikost lidského vlasu je 80 mikrometrů, což je skoro 1000 krát více. Ostré výčnělky vám tedy nemohou nijak uškodit, dotykem je ani neucítíte.

19. Na co je nejlepší Liquid Guard použít?

Všeobecně je Liquid Guard nejlepší použít na veškeré předměty každodenního užití a předměty, na které se často sahá. Například mobilní telefon, klíče od domu či vozu, platební karty, klika u dveří, volant a řadicí páka v autě, tlačítka výtahu a další. Jedná se o místa, kde se dotykem přenáší mikroby a ty se bez ošetření množí a mohou způsobovat zdravotní problémy.